Ketterä yritysten operaattori

Line Carrier yhdistää perinteisiä puheratkaisuja ja ICT-ohjelmistoja yhdeksi kokonaisuudeksi parantaen asiakkaiden taloutta, toiminnan tehokkuutta sekä laatua ja imagoa. Tavoitteemme on auttaa asiakkaitamme palvelemaan omia asiakkaitaan niin hyvin kuin mahdollista.

Pääkonttorimme sijaitsee Espoon Keilaniemen merimaisemissa. Olemme osa SFG Yhtiöt -konsernia. Tutustu myös sisaryritykseemme DialOk:hon!

Keilaranta1

Keskiössä hyvä asiakaskokemus

Kehittämällä uuden teknologian ratkaisuja yrityksille tuotteiden ja palveluiden muodossa sekä kuuntelemalla asiakkaittemme tarpeita, luomme asiakasyrityksillemme mahdollisuuden palvella omia asiakkaitaan parhaalla mahdollisella tavalla.

MISSIO

Mahdollistamme ihmisten väliset yhteydet ja keskustelun helposti ja rajoituksetta.

VISIO

Turvaamme monipuolisimmat ja toimivimmat yhteydenpitopalvelut vastuullisesti kaikille.

Luotettava ja kotimainen

Line Carrierin palvelu- ja tuotekonseptilla on rekisteröity ja Suomessa hyvin tunnettu Avainlippu-merkki. Olemme ylpeästi kotimainen yritys.

Olemme myös tilaajavastuulain mukainen Luotettava Kumppani-yritys.

Line Carrierilla on Avainlippu merkkinä suomalaisesta työstä.
Luotettava Kumppani logo verkkosivuille

Yhteystiedot

Asiakaspalvelu ja asiakastuki

Vikailmoitukset, mobiililiittymien sulkupalvelu ja puk-koodit arkisin klo 8-16

asiakaspalvelu@linecarrier.fi

tuki@linecarrier.fi 

Muina aikoina

+358 20 155 8866

(pvm/mpm)

puk@linecarrier.fi

Käyntiosoite

Line Carrier Oy
Keilaranta 1
02150 Espoo

Laskutus

Verkkolaskuosoite: 003721904578
Operaattori: Maventa

Y-tunnus: 2190457-8

Usein kysytyt kysymykset

Usein kysyttyjen kysymysten listalta löydät yleiset liittymiin, sovelluksiin ja verkkoyhteyksiin liittyvät kysymykset ja ohjeet.

Myynti ja markkinointi

Myynnin yhteinen sähköpostiosoite myynti@linecarrier.fi | Markkinoinnin yhteinen sähköpostiosoite markkinointi@linecarrier.fi

Rene Korpela
Rene Korpela

Channel Sales Executive

rene.korpela@linecarrier.fi

+358 40 900 5247

linkedin ikoni
Joni Antosalo
Joni Antosalo

Sales Manager

joni.antosalo@linecarrier.fi

+358 50 464 2418

linkedin ikoni
Jasper Hiltunen
Jasper Hiltunen

Junior Sales Manager

jasper.hiltunen@linecarrier.fi

020 703 2548

Tero Niskanen, Line Carrier Oy
Tero Niskanen

Director of Partnerships

tero.niskanen@linecarrier.fi

+358 46 878 0771

linkedin ikoni
Annika Sarajärvi 1
Annika Sarajärvi

Senior Marketing Specialist

annika.sarajarvi@sfgyhtiot.fi

+358 40 833 0600

linkedin ikoni

Asiakaspalvelu ja tuotanto

Asiakastuen ja asiakaspalvelun yhteinen sähköposti asiakaspalvelu@linecarrier.fi

Henri Haapanen
Henri Haapanen

Solutions Architect, Team Leader

henri.haapanen@linecarrier.fi

+358 50 322 5441

linkedin ikoni
Minna Perkiö
Minna Perkiö

Product Manager

minna.perkio@linecarrier.fi

+358 50 320 9453

linkedin ikoni
Elina Hell
Elina Hell

Operations & Account Management

elina.hell@linecarrier.fi

+358 50 381 7684

linkedin ikoni